Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Vatandaşları Mu Varyantına Karşı Uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Vatandaşları Mu Varyantına Karşı Uyardı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını her geçen gün etkisini arttırmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları Mu varyantına karşı uyararak herkesin aşı olması gerektiğini söyledi. Bunun ardından vaka sayılarının aşılamaya oranla artmasının nedenini aşılanmamış kişilere bağladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Mu varyantını yakından izleyeceklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Kolombiya’da tespit edilen Mu varyantı Amerika dışında Türkiye'de de tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantının tehlikeli olduğunu söyleyerek, sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat çekti. Bunun ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Alfa, Beta, Delta ve Gama varyantları dışında Mu varyantının tehlikeli olduğunu belirterek herkesin aşı olması gerektiğini söyledi.

Uğur Şahin, aşılamanın Mu varyantı üzerindeki etkisi hakkında konuştu

Uğur Şahin, aşılamanın Mu varyantı üzerindeki etkisi hakkında konuştu. Kolombiya'da ortaya çıkan Mu varyantı, birçok ülkede etkisini gösterdi. Alfa, Beta, Gama ve Delta gibi varyantların dışında Mu varyantı da yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantının dünya çapında birçok ülkeyi yayıldığını söyleyerek tehlikesinde açıkladı. Bunun dışında Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantını incelemek için yakın takibe aldığını belirtti. Yakından izlenen beşinci varyant olan Mu varyantı koronavirüs belirtileri ile aynı özelliği taşıyor. Profesör doktor Uğur Şahin, delta varyantı dahil olmak üzere biyontek aşısının tüm varyantları karşı etkili olduğunu söyledi.

Mu varyantı balgamlı öksürük, kas ve eklem ağrıları, nefes darlığı, boğaz ağrısı, mide bulantısı ya da kusma, yüksek ateş, iştahsızlık gibi belirtileri içerisinde barındırıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mu varyantı ile alakalı yeni tedbirlerin olup olmayacağına dair soruları yanıtlarken şu an için ilave tedbir getirmeyeceklerini belirtti. Türkiye'de Mu varyantının görüldüğü kişilerin karantina altında tutulduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.