Diş Etleriniz Kanıyorsa Vakit Kaybetmeden Hemen Bunu Yapın..

Diş Etleriniz Kanıyorsa Vakit Kaybetmeden Hemen Bunu Yapın..

Diş eti kanamalarıyla ilgili neler biliyoruz? Diş eti kanamanız var ise ne yapmalısınız? Hangi hastalıkların habercisi olduğu merak ediliyor. Dolayısıyla gelinen noktada çeşitli ifadelere yer vereceğiz. İşte diş eti kanamasının ilişkilendirildiği hastalıklar...

Diş eti kanamalarının pek çok nedeni olabilir. Basit bir diş eti probleminin çözümü elbette diş hekiminden destek aldığınız müddetçe düzelmesi mümkün. Ancak farklı hastalıkların yan etkisi olarak da diş eti problemi yaşanabilmekte. Bu bağlamda neler yapmanız gerektiğinden söz edeceğiz. Hangi hastalıklara kapı açar ve ihtimaller doğrultusunda hangi hastalığa sahip olabilirsiniz bunu açıklayacağız. Eğer diş eti rahatsızlığınız bir süredir ve hiçbir şekilde geçmiyor ise dikkatli olmalısınız.

Diş Eti Kanaması Neyin Habercisi?

Diş eti kanamaları pek çok hastalığın habercisi olabilir. Bunlardan en dikkat çekeni ise Alzheimer hastalığı. Dolayısıyla bu hastalığa sahip olma ihtimalinden ötürü dahi bile profesyonel bir kontrole ihtiyacınız olabilir. Bu noktada en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Kalp damar rahatsızlıkları da bir şekilde diş eti kanaması ile orantılı olabiliyor. Dolayısıyla sizler de diş eti kanamanız var ise kalp rahatsızlığınız olup olmadığını anlamak amacı ile sağlık kuruluşuna giderek kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Tip 2 diyabet rahatsızlığının diş eti kanamaları ile olan bağlantısı ortaya çıktı. Elbette her diş eti kanaması olan bu rahatsızlığa sahiptir diye bir şey yok. Ancak ihtimaller dahilinde diş eti kanaması rahatsızlığınızın nedeni tip 2 diyabet hastalığı olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.